‘Ponzi Mine’nin listesi kabarık: İstanbul’da ünlüler, Ankara’da bürokratlar

Onlarca kişiyi dolandırmak suçundan hakkında yakalama kararı bulunan ‘Ponzi Mine’ olarak da bilinen Mine Mumcu’nun yargılandığı 3 ayrı dosyadan 100 yılı aşkın hapis cezası aldığı ortaya çıktı. Aralarında, Ece Erken, Helin Avşar, Yeliz Tuba Yasa ve basketbolcu Semih Erden’in de olduğu onlarca kişiyi dolandıran Mumcu’ya para kaptıran isimler arasında, Diyanet İşleri Eski Başkanı Mehmet Görmez’in oğlu da yer alıyor.

Halk TV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre, Mine Mumcu, ilk olarak askeriyeden atılan Astsubay eşi Kazım Özkan’ın görev yaptığı yerlerden biri olan Kars’taki askeri kışlada saadet zinciri kurdu. Özkan’ın tayini Erzincan’da bulunan 3. Ordu Komutanlığı’na çıkınca Mine Mumcu ile eski eşi aynı yöntemi bu kez Erzincan’daki kışlada uygulamaya başladı.

Onlarca kişiyi dolandıran çift hakkında Erzincan Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘dolandırıclık’ suçlamasıyla dava açıldı, ikili hakkında 50’şer yılı aşkın hapis cezası verildi.

LİSTE KALABALIK: ANKARA BÜROKRATLAR, İSTANBUL’DA ÜNLÜLER

Kazım Özkan’ın meslekten atılması üzerine çift bu kez Ankara’ya yöneldi. İddiaya göre, çoğu bürokrat onlarca kişiyi dolandıran ikili 2017’den sonra da İstanbul’a yöneldi. Burcu Kıratlı, Ece Erken, Sinan Akçıl ve Hülya Avşar’ın kardeşi Helin Avşar’ın da olduğu birçok ünlü ismi dolandıran Mumcu ve beraberindekilere yönelik açılan davada da hapis cezası çıktı.

Esin Odacılar ve Yeliz Tuba Yasa da ‘Ponzi Mine’ye para kaptırdı.

İstanbul Anadolu 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada 16 kişi şikâyetçi olarak yer aldı. Anılan isimler arasında yer alan basketbol oyuncusu Semih Erden 1.3 milyon TL, Tuzlaspor yöneticisi Koçer İlhanlı 3.5 milyon TL, Esin Ocaklı 500 bin TL, Özgür Yasa, Özge Yasa ile Yeliz Tuba Yasa kardeşler ise 3 milyon TL dolandırıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x