Polat Çiftinin Avukatı Dilan ve Engin Polat’ın Neyle Suçlandığını Anlattı: “Ruh Halleri İyi Değil”

Sosyal medya fenomeni Dilan ve Engin Polat, kara para aklama ve vergi kaçırma gibi suçlamalarla tutuklanmıştı. Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya, bu süreçte Dilan ve Engin Polat çiftine dair açıklamalarda bulundu. Avukat Kaya, son olarak ‘Haberler’e konuk olarak Polat çiftinin hangi suçlarla yargılandığını açıkladı. 

Kaya, ayrıca Dilan Polat’ın ruh halinin iyi olmadığını da belirtti.

Sosyal medyaki paylaşımlarıyla herkesin dikkatini çeken Dilan ve Engin Polat hakkında tutuklu yargılanma kararı alındı.

Lüks hayatlarını doya doya paylaşan Polat çifti, ilk olarak MASAK incelemesine alınmıştı. Daha sonra Kasım ayında gözaltına alınan çift, kısa bir süre içerisinde ise tutuklandı. Çift hakkında ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’, ‘Suç örgütüne üye olmak’, ‘Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama’ ve ‘Vergi kanununa muhalefet’ gibi suçlamalar olduğu yazılmıştı.

Polat çiftinin tutuklanma kararının ardından sular durulmadı.

Uzunca bir süredir gündemimizden düşmeyen Polat çifti, tutuklanmalarının ardından gündemimizden düşmedi. Evlerindeki yardımcılarından tutun da, aile yakınlarına birçok kişinin yeni iddialar ortaya atmasıyla sosyal medya Polat ailesini yakından takip etmeye başladı.

Polat çiftinin avukatı Hüseyin Kaya, geçtiğimiz günlerde konuk olduğu bir programda “Dilan Polat, elimi öptü. Elini silmeden abi, Engin’e gideceksin o elini Engin’de öpsün dedi” açıklamasında bulunmuştu.

Dilan Polat’ın eski haline göre büyük bir değişim yaşadığını söyleyen Kaya, Engin Polat’ın ise namaza başladığını belirtmişti.

Polat çiftinin avukatı Kaya, son olarak Haberler.com’un stüdyosuna konuk oldu. Kaya, Polat çiftine dair yeni açıklamalarda bulundu.

Polat çiftinin neyden suçlandığını açıklayan Kaya öncelikle MASAK incelemesiyle başlayan süreci detaylı bir şekilde anlattı. Daha sonra ‘MASAK’ın raporuna göre gelirlerinin yüzde 90’ının internet üzerindeki satışlardan elde edildiğini’ belirtti

‘Bütün bu incelemelerde bahis, kara para gibi konulara dair delil elde edilememiş. Sadece vergi az ödeyeyim diye fazlaca ve gerçek olmayan fatura ve satışlardan az gösterme mevcut…’

‘Vergi suçu ağırlıklı olduğu için örgüt suçlaması da olmuyor. İçeride olmalarına sebep olan konu, vergi kaçakçılığı.’

Avukat Hüseyin Kaya, Dilan Polat’ın ruh halini de pek sağlıklı bulmadığını açıkladı. Dilan Polat’ın “aynı cümleleri tekrarladığını” ifade etti.

Ziyarete gittiği anları anlatan Kaya, ‘Ben gittiğimde hep ağlıyor. Sohbet ediyoruz ama oğlunu sayıklayıp ağlıyor. Oğlunun ona söylediği cümleleri tekrarlıyor hep. Ben ruh halini çok sağlıklı bulmuyorum. Engin ile telefonla görüşüyor ara sıra.’ ifadelerini kullandı.

“Dilan ve Engin Polat’ın bir gün bile içeride olmamaları lazım.”

‘Etrafımızda birçok tanıdığımızın yargılandığı vergi suçu bu, asli cezada. Hiç kimse kaçak, yanlış fatura, vergi kaçakçılığından dolayı cezaevine girmez, tutuklanmaz.’ 

Haberin devamına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x