Kayapınar Belediyesi’ndeki yolsuzluk için müfettiş görevlendirildi

Kayyım Arif Karaman yönetimindeki Kayapınar Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl düzenlediği asfalt ve mucur ihalesinde “yolsuzluk” yapıldığı iddiaları üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından müfettiş görevlendirildi. Belediyeye gelen mülkiye başmüfettişi asfalt ve mucur ihalesinin tüm evraklarını incelemeye aldı. Müfettişin yapacağı çalışmaların ardından durumu raporlaştırıp, İçişleri Bakanlığı’na sunması bekleniyor.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, öte yandan mülkiye başmüfettişi, İ.Ç adlı kişinin belediye başkanvekili hakkındaki şikâyetlerini de mercek altına aldı.

Diyarbakır’daki kayyım yönetimindeki Kayapınar Belediyesi’nde yol yapım malzemesi olarak kullanılan mıcır ihalesinde 20 milyon TL vurgun yapıldığı basına yansıdı. Basına yansıyan bilgilere göre, Kayapınar Belediyesi kayyımı ve Kaymakamı Arif Karaman’ın göreve gelmesinin hemen ardından Fen İşleri Müdürü yaptığı ve Trabzon’dan getirdiği hemşehrisi Anıl Alper’in de içinde olduğu belediye çalışanı bir ekip, asfalt ve satı kaplama malzemesi olarak kullanılan mıcır ihalesinde 20 milyon TL’lik vurgun yaptığı iddia edildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x