Hakem dünyası karıştı: İhanet, itiraf, sahte raporlar ve o mesajlar…

Yine hakem dünyası yine inanılmaz olaylar, iddialar. Önce VAR-AVAR hakemi Hakan Ceylan cephesiyle başlayalım…

İzmir bölgesi hakemi Hakan Ceylan’a, kendisini eski MHK Başkanı Prof. Dr. Lale Orta ile aldattığı gerekçesiyle boşanma ve tazminat davası açan eş Leyla Ceylan, Yeni Asır gazetesine konuştu.

Eşinin mesajlaşmalarına şahit olduğunu belirten Leyla Ceylan, bazı hakemlerin FIFA’ya sahte sağlık raporu verdiği, VAR odasındaki görüntülerle oynandığı gibi bilgiler verdi.

LEYLA CEYLAN’IN İDDİALARI

  • Hakan Ceylan ve iki arkadaşı, FIFA’ya geçmiş tarihli sağlık raporları verdi.
  • VAR odasındaki görüntülerde oynama yapılıp keyfe keder yayınlandı.
  • VAR odası görüntülerini Lale Orta’ya Hakan Ceylan verdi.
  • Ali Koç’un ‘İzmir Grubu’ söylemi doğru. Yayıncı kuruluştaki görüntülere müdahale ediyorlar.
  • İki gazeteci aracılığıyla istedikleri haberleri yaptırıyorlar.

“TARAFSIZLIĞI ENGELLEME”

Diğer çarpıcı gelişme ise hakem Kemal Yılmaz’ın istifası… 27 yıllık hakemlik hayatını sonlandırdığını açıklayan Yılmaz, kararını özetle, şöyle gerekçelendirdi:

“Fenerbahçe-Hatayspor maçında orta hakeme bir penaltı yarısında bulundum. Hem yorumlar hem de gözlemci notu kararımı destekler niteliktedir. Buna rağmen bu hafta atamam gerçekleşmemiştir. Bu; haksızlık, hakem atama kriterlerine aykırılık, hakemlerin özgür ve tarafsız karar verme süreçlerini engellemedir.”

SON MAÇI 22 EKİM’DE

9. haftada Fenerbahçe’nin Hatayspor’u 4-2 yendiği maçın 27. dakikasında kıdemsiz yan hakem Kemal Yılmaz sarı-lacivertliler lehine penaltı verilmesi adına uyardığı orta hakem Volkan Bayarslan beyaz noktayı göstermişti.

Ancak penaltı kararı, VAR incelemesi sonrası ofsayt gerekçesiyle iptal edilmişti. Yılmaz, 22 Ekim’den bu yana maç alamıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x