Kadın Futbol Süper Ligi’nin 11. haftasında derbi heyecanı yaşandı. Fenerbahçe sahasında ağırladığı Beşiktaş’ı 3-2 mağlup etti.
İLK KEZ KADIKÖY’DE
Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı, ilk kez Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde sahaya çıktı. Erkek futbolunda milli aranın yaşandığı dönemde sahasında ağırladığı Beşiktaş’ı 3-2 mağlup eden Fenerbahçe, ligdeki 9. galibiyetini alarak puanını 27’ye yükseltti.
OFSAYT POZİSYONU TARTIŞMA YARATTI
Mücadelenin 56. dakikasında karşılaşma Fenerbahçe’nin 2-1’lik üstünlüğü ile devam ederken tartışmaları beraberinde getiren bir an yaşandı. Görüntüdeki pozisyonda sağ kanattaki oyuncu için ofsayt bayrağı kalktı.
?
![](https://catalpinar-haberler.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/fenerbahce-besiktas-derbisinde-tartisma-yaratan-pozisyon-0-rXT3PbJG.jpg)
DİKKAT ÇEKEN GOL
Karşılaşmada uzatma dakikalarının son bölümünde 3-1 Fenerbahçe üstünlüğü varken Beşiktaş’ın 90+5. dakikada skoru 3-2’ye getiren golü büyük tartışma yarattı. Fenerbahçe’nin kalecisi Göknur Güleryüz, elinde tuttuğu topu oyuna sokmaya hazırlanırken Beşiktaş’ta Donjeta Halilaj, topa kafayla dokundu ve önüne düşmesi sonucunda yaptığı vuruşla da skoru 3-2’ye getirdi. Kaleci Göknur Güleryüz’ün şaşkınlığına rağmen ağlara giden top, maçın hakei Asen Albayrak tarafından gol şeklinde değerlendirildi.
![](https://catalpinar-haberler.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/fenerbahce-besiktas-derbisinde-tartisma-yaratan-pozisyon-1-OsFI5kfi.jpg)
FENERBAHÇE’DEN KARARLARA TEPKİ
Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’nın resmi hesabından maçtaki kararlara ilişkin bir tepki paylaşımı geldi. Yapılan paylaşımda, “Haksız kararlar, olan & olmayan ofsaytlar, … daha niceleri! Fenerbahçe arması ve Şükrü Saracoğlu Stadı olunca zaman, mekan, kadın ve erkek takımları fark etmiyor” ifadeleri kullanıldı.