Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST İzmir’de: ‘Yapamazsınız’ diyenlere inat ‘Biz yaparız’ diyenler burada

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları;

Gençlerimiz, aydınlık yarınlarımızın teminatı. Çeşitli etkinliklerle Cumhuriyet’in 100. Yılını gençlerimizle buluşturmaya çalışıyoruz.

Teknofest coşkusundan gençlerimizi istifade ettirmek istiyoruz. Şu ana kadar 330 bin kişi Teknofest’i ziyaret etti.

Diğer tüm illerimizde olduğu gibi İzmirli gençlerimiz de Teknofest’e çok yoğun ilgi gösteriyor. Teknolojiye meraklı evlatlarımızın buradaki sevincini gördükçe ülkemiz adına umutlarımız katlanıyor.

Festival her açıdan İzmir ve cumhuriyetimize layık bir etkinlik. İleri teknolojiyi burada değil de 10 bin kilometre uzakta arayanları da buraya davet ediyoruz.

Çiğli Havaalanı’nda Kızılelma, Akıncı, Anka, Atak ile birlikte mücadele, gayret, azim ve cesaret var. Sadece milli teknoloji hamlemizin ürünlerini görmüyoruz aynı zamanda büyüyen Türkiye’nin yükselişine şahit oluyoruz.

‘Yapamazsınız’ diyenlere inat ‘Biz yaparız’ diyenler burada. Teknofest gençliğinin ayak seslerini içimizdeki gafiller duymasa da tüm dünya duyuyor.

30 yıllık işgalin ardından özgürlüğe kavuşan Karabağ’da, evlerine dönen muhacirler sizin için dua ediyor. Dayatmacı, baskıcı değil özgürlükleri genişletenlerden olduk.

İleri teknolojiyi 10 bin kilometre uzakta arayanları da buraya davet ediyoruz koltuk kavgalarına bir günlük ara vermeleri büyük kazanç olacak.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x