Bir kez sıktıktan sonra mis gibi kokuyor! Doğal saç parfümü, saçları güçlendiriyor

Kokulu doğal yağlar

Doğal yağlar saçlarınızın güzel kokmasını sağlamanın en iyi ve yollarından biridir. Duştan sonra avucunuza bir veya iki damla bu yağlardan alıp saçlarınıza uygulayın.

Hindistan cevizi yağı ve lavanta yağı saçlarınızın harika kokmasını ve nemlenmesini sağlayacaktır.

Saç spreyi

Saç spreylerinin sadece saç şekillendirme amaçlı kullanılmadığını biliyor muydunuz? Saçınıza fön çektirdikten sonra ya da bukleleriniz için güzel kokan bir saç spreyi hem saçlarınızın bozulmadan kalmasını, hem de gün boyu güzel kokması sağlayacaktır.

Güzel kokan bir şampuan

Saç tipinize uygun, güzel kokulu bir şampuan, saçlarınızın saatlerce harika kokmasını sağlayabilir.

Ancak şampuanınızı gerçekten seviyor ancak kokusundan nefret ediyorsanız, daha iyi kokması için birkaç damla lavanta yağı veya gül suyu ekleyebilirsiniz.

Limon suyu

Limon suyu kötü bir griple savaşabileceği gibi faydaları da oldukça fazladır. Duştan çıkmadan önce saçınıza bir miktar limon suyu sürüp durularsanız saçlarınız günlerce harika kokacaktır.

Gül suyu

Hiç duş alırken saçınıza biraz gül suyu sıkmayı denediniz mi? Saçınızı yıkadıktan sonra bir miktar gül suyunu doğrudan saçınıza uygularsanız, kuruduğunda harika kokacaktır.

Şampuanınıza vanilya ekleyin

Saçınızın vanilya gibi kokmasını nasıl sağlarsınız? Vanilya kokusunu seviyorsanız bunu deneyin.

Şampuanınıza veya saç kreminize vanilya tozu ekleyin ve vanilyanın canlandırıcı kokusunun tadını çıkarın.

Ayrıca saçlarınızın güzel kokması için bunlara da dikkat edin. Saç aletlerinizi yıkadığınızdan ve taktığınız saç tokası, saç bandı gibi saç aksesuarlarınızı temiz tuttuğunuzdan emin olun.

Sigara dumanı saç kokusuna yapıştığı için sigara içenlerin olduğu yerlerde oturmaktan kaçının.

Saç spreyiniz ya da saç parfümünüz yoksa, saçınızı fırçalamadan önce fırçanıza en sevdiğiniz parfümden çok küçük bir miktar sıkabilirsiniz.

Alkolün zarar vermemesi için doğrudan saçınıza püskürtmeyin. Evden çıkmadan önce, en güçlü nabız noktalarından biri olduğu ve saça yakın olduğu için boynunuzun yanlarına parfüm sıkın. Ayrıca ensenize, saç çizginizin hemen altına da parfüm sıkabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x